Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Željezničara rezultatom 4:2 na otvaranju Kupa prijateljstva.

Vojvodina je pitanje pobednika rešila u finišu prvog poluvremena, pošto je Abadžija postigao dva pogotka, u 33. i 35. minutu.

U drugom poluvremenu pogotke su dali još Paunović u 44. Apostolovski u 57. minutu za nedostižnih 4:0.

U poslednjim minutima meča, Željezničar je uspeo da ublaži poraz preko Efendića, koji je pogodio u 68. iz penala i u 70. minutu postavio konačnih 4:0.

Za Vojvodinu su nastupali: Borak, Trninić, Milanov, Popović, Pavić, Kostadinović, Rustić, Apostolovski, Paunović, Gagić, Abadžija. Klupa: Bogunović, Trkulja, Nikolić, Hromiš, Tokin, Radaković, Jokić.

U narednom kolu, Vojvodina se sastaje sa ekipom Osijeka, a taj meč na programu je u sredu od 17 časova.