Кадети Војводине победили су у гостима екипу Партизана резултатом 4:3 (3:0) у дербију четвртог кола Кадетске лиге Србије.

Раније данас, идентичним резултатом омладинци Партизана победили су Војводину, да би потом кадети победили великог ривала – 4:3.

Стрелци за Војводину били су Алексић у 22, Костадиновић у 26. и Ковачев у 35. минуту, док је у 60. аутогол постигао Андрић.

Партизан: Петрић – Богдан, Обрић, Младеновић, Крајновић, Макаји, Мирчетић, Боровић, Петрушић, Стојановић, Илић.

Војводина: Јаковљевић, Храмиш, Букинац, Ромић, Павић, Великић, Ковачев, Костадиновић, Милошевић, Јањић, Алексић.

Војводина је повела у 22. минуту када је Алексић искористио грешку голмана Партизана, украо лопту у погодио за 0:1. Само четири минута касније, нова грешка голмана Петрића, који није добро реаговао после центаршута Милошевића, а на правом месту био је Костадиновић за 0:2.

У 35. минуту Војводина је постигла и трећи погодак, Јањић је прошао по левом боку, голман Партизана је на кратко одбио лопту право на ногу Ковачевa који лако погађа празан гол за огромних 0:3. Само минут касније, Милошевић је умало постигао и четврти погодак, он се одлично наместио и са ивице шеснаестерца гађао леви угао, али је статива сачувала Партизан.

Домаћи тим је прву и једину шансу имала у 42. минуту, после прекида са леве стране, Алексић је гађао главом, лопта је завршила поред стативе.

Воша је до огромних 4:0 дошла на истеку часа игре, након корнера са десне стране, Андрић је неспретно реаговао и постигао аутогол за недостижну предност „старе даме“.

Партизан је потом кренуо на све или ништа и у 65. минуту успео је да смањи резултат, са беле тачке био је прецизан Стојановић. Само пет минута касније, Партизан је смањио на 2:4, Петрушић је после соло акције савладао Јаковљевића и унео неизвесност у финишу меча.

Партизан је искористио свој налет и пољуљаност у игри Војводине и у 78. минуту, домаћи су успели да смање на 3:4 и у потпуности се врате у утакмицу.

Војводина је до краја успела да сачува предност, по две стотпостотне шансе промашили су фудбалери оба тима, али промене резултата више није било.

Војводина после четири одиграна кола има максималних 12 бодова у Кадетској лиги Војводине.