Kadeti Vojvodine pobedili su u gostima ekipu Partizana rezultatom 4:3 (3:0) u derbiju četvrtog kola Kadetske lige Srbije.

Ranije danas, identičnim rezultatom omladinci Partizana pobedili su Vojvodinu, da bi potom kadeti pobedili velikog rivala – 4:3.

Strelci za Vojvodinu bili su Aleksić u 22, Kostadinović u 26. i Kovačev u 35. minutu, dok je u 60. autogol postigao Andrić.

Partizan: Petrić – Bogdan, Obrić, Mladenović, Krajnović, Makaji, Mirčetić, Borović, Petrušić, Stojanović, Ilić.

Vojvodina: Jakovljević, Hramiš, Bukinac, Romić, Pavić, Velikić, Kovačev, Kostadinović, Milošević, Janjić, Aleksić.

Vojvodina je povela u 22. minutu kada je Aleksić iskoristio grešku golmana Partizana, ukrao loptu u pogodio za 0:1. Samo četiri minuta kasnije, nova greška golmana Petrića, koji nije dobro reagovao posle centaršuta Miloševića, a na pravom mestu bio je Kostadinović za 0:2.

U 35. minutu Vojvodina je postigla i treći pogodak, Janjić je prošao po levom boku, golman Partizana je na kratko odbio loptu pravo na nogu Kovačeva koji lako pogađa prazan gol za ogromnih 0:3. Samo minut kasnije, Milošević je umalo postigao i četvrti pogodak, on se odlično namestio i sa ivice šesnaesterca gađao levi ugao, ali je stativa sačuvala Partizan.

Domaći tim je prvu i jedinu šansu imala u 42. minutu, posle prekida sa leve strane, Aleksić je gađao glavom, lopta je završila pored stative.

Voša je do ogromnih 4:0 došla na isteku časa igre, nakon kornera sa desne strane, Andrić je nespretno reagovao i postigao autogol za nedostižnu prednost „stare dame“.

Partizan je potom krenuo na sve ili ništa i u 65. minutu uspeo je da smanji rezultat, sa bele tačke bio je precizan Stojanović. Samo pet minuta kasnije, Partizan je smanjio na 2:4, Petrušić je posle solo akcije savladao Jakovljevića i uneo neizvesnost u finišu meča.

Partizan je iskoristio svoj nalet i poljuljanost u igri Vojvodine i u 78. minutu, domaći su uspeli da smanje na 3:4 i u potpunosti se vrate u utakmicu.

Vojvodina je do kraja uspela da sačuva prednost, po dve stotpostotne šanse promašili su fudbaleri oba tima, ali promene rezultata više nije bilo.

Vojvodina posle četiri odigrana kola ima maksimalnih 12 bodova u Kadetskoj ligi Vojvodine.