Omladinci Vojvodine pobedili su ekipu Napretka rezultatom 4:1 (2:0), u 17. kolu Omladinske lige Srbije.

Na veštačkom terenu u FC „Vujadin Boškov“, strelci za Vošu su bili Sukačev u 36. i 45, Apostolovski u 77. i Abadžija u 83, dok je jedini gol za Kruševljane postigao Milićević u 73. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Jakovljević, Bukinac, Tokin (od 67. Kostadinović), Pavić, Drobnjak, Kovačev (od 80. Jokić), Apostolovski, Abadžija (od 84. Stajki), Janjić, Hromiš (od 58. Trninić), Sukačev (od 82. Pivaš).

Napredak: Nikolić, Jevtić, Ristić, Savić, Kotlajić (od 30. Tomić), Milutinović, Milićević, Laban, Čorbić, Stojanović, Milenković.

Prva prilika na utakmici je viđena u šestom minutu, kada je sa oko 20 metara šutirao Kotlajić, ali je sjajno odbranio Jakovljević. Gosti su bili u šansi i u 18. minutu, kada je Milićević izbio sam ispred Jakovljevića i šutirao, ali je golman Vojvodine još jednom sačuvao svoju mrežu. Na drugoj strani, Vojvodina je iz svoje prve prilike došla do pogotka i to u 36. minutu.

Sukačev je primio loptu na petnaestak metara iskosa od gola Napretka i potom snažnim udarcem u dalje rašlje doveo svoj tim u vođstvo.

Vojvodina je do drugog gola došla bukvalno u poslednjoj sekundi prvog poluvremena, a strelac je ponovo bio Sukačev, koji je primio loptu od Bukinca i još jednim izuzetno preciznim udarcem sa petnaestak metara povisio prednost crveno-belih, ovaj put poslavši loptu u dalji donji ugao Nikolićevog gola.

U 56. minutu, dobar udarac sa oko 20 metara je uputio Janjić, ali je Nikolić odbranio. Tačno 10 minuta kasnije, priliku za pogodak su imali i gosti i to nakon dobrog solo prodora i udarca Stojanovića sa petnaestak metara iskosa, ali je Jakovljević odbranio. Međutim, u 73. minutu, Kruševljani su ipak smanjili rezultat.

Milićević je šutirao sa oko 20 metara i savladao golmana Vojvodine Jakovljevića. Međutim, samo četiri minuta kasnije, Voša je ponovo došla do dva gola prednosti.

Posle odličnog kontranapada, koji je povukao Apostolovski, a potom nastavili Janjić i Sukačev, lopta je na kraju ponovo došla do Apostolovskog, koji je preciznim udarcem po zemlji sa petnaestak metara iskosa postigao treći gol za crveno-bele.

Već u 83. minutu, bilo je 4:1 za Vojvodinu, a u strelce se odličnim udarcem sa oko 12-13 metara iskosa upisao i Abadžija, čime je ujedno postavio konačan rezultat utakmice.

Ovo je bio poslednji meč za omladince Vojvodine ove godine, a prvenstvo će im se nastaviti četvrtog marta, kada ih očekuje gostovanje Novom Pazaru.