Кадети Војводине победили су екипу Напретка резултатом 3:1 (2:1), у 17. колу Кадетске лиге Србије.

На терену са вештачком травом у ФЦ „Вујадин Бошков“, стрелац за госте је био Петровић у 13, док су голове за Вошу постигли Л. Јовановић у 40. (п) и 89. и Павловић у 43. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Пајфер, Велицки, Васић (од 86. Вукобратовић), Еремић, Пилић, Павловић (од 90. Алимпић), Поповић (од 74. Црновчић), Перановић, Јурешић, Л. Јовановић, Бутраковић (од 80. Ковачевић).

Напредак: Балевић, Милојевић, Зековић, Петровић, Тадић (од 70. Маринковић), Станковић (од 46. Ивезић), Миладиновић, Чворовић (од 81. А. Јовановић), Михајловић, Скочајић, Јевтић (од 46. Панић).

Прва прилика на мечу је виђена у 11. минуту, када је Бутраковић упутио добар ударац главом, Балевић је одбранио, а у наставку акције је и Перановић шутирао са око шест-седам метара искоса, али је лопта прошла практично паралелно са гол-линијом.

Само два минута касније, Напредак је дошао у вођство. После центаршута са леве стране, голман Пајфер је покушао да интервенише, али је захватио лопту само толико да она падне тачно испред Петровића, који ју је са три метра с лакоћом послао у мрежу.

У 36. минуту, са око 18-19 метара искоса је шутирао Бутраковић, лопта је ишла у ближи доњи угао гола, али је Балевић још једном одбранио. Међутим, у 40. минуту, Војводина је дошла до изједначења.

Након играња руком у свом шеснаестерцу од стране једног играча Напретка, судија Александар Јанковић из Панчева досудио је пенал за црвено-беле, који је успешно реализовао Лазар Јовановић и тиме поравнао резултат.

Само три минута касније, Воша је направила преокрет. Са око 20 метара од гола Напретка, одлично је шутирао Павловић и послао лопту под пречку голмана Балевића.

У 48. минуту, Воша је могла и до трећег поготка, али је лопта, након ударца Бутраковића са око 18 метара искоса, отишла неколико центиметара поред стативе. Црвено-бели су имали одличну прилику и седам минута касније, када је Поповић шутирао са свега пет-шест метара, Балевић је одбранио, а потом је и Лазар Јовановић упутио ударац, али је Чворовић главом спречио лопту да уђе у гол.

Воша је нову шансу имала у 68. минуту, када је поново Поповић искористио центаршут са леве стране, натрчао на лопту и упутио ударац из прве са око пет метара искоса, али је Балевић био добро постављен, па је успео да одбрани. Тачно 10 минута касније, слободан ударац за Војводину са око 23-24 метра је извео Лазар Јовановић, лопта је ишла у рашље, али је сјајно одбранио Балевић.

Воша је наставила са нападима, па је тако у 89. минуту дошла и до трећег поготка и то након што је Лазар Јовановић искористио центаршут са десне стране и „маказицама“ савладао Балевића, чиме је уједно поставио коначан резултат ове утакмице.

Ово је уједно био последњи меч Вошиних кадета у овој полусезони, а првенство ће се наставити четвртог марта, када ће црвено-бели гостовати Спартаку у Суботици.