Фудбалери Војводине победили су у гостима екипу Мачве резултатом 5:2 (3:1) у 36. колу Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Немања Човић у шестом и 14. минуту, Дејан Зукић у 33, Вељко Симић у 73. и Момчило Мркаић у 75. минуту. Стрелци за Мачву били су Милош Адамовић у 45. и Ортиз у 85. минуту.

Екипе су насутпиле у следећим саставима:

Мачва: Самуровић – Трипковић, Суботић, Михајловић (од 18. Перић), Панић, М. Мијаиловић, Ћирковић, Кочар, Адамовић, О. Мијаиловић, Сладојевић.

Војводина: Симић – Стојковић, Ковачевић, Максимовић, Ђорђевић – Топић (од 76. Милетић), Зукић, Вукадиновић (од 76. Кабић), Гемовић (од 60. Новевски), Човић (од 60. Симић) – Мркаић.

Војводина је кренула силовито од самог почетка, пошто је већ у трећем минуту Човић главом погодио пречку, да би већ у следећем нову шансу имао Вукадиновић.

Одличну игру Војводина је крунисала у шестом минуту, после центаршута са десне стране, Човић је са десетак метара затегао лопту под пречку за 0:1. Само осам минута касније, Човић је поново на правом месту, овај пут после центаршута Мркаића са десног бока, главом рутински погађа за 0:2.

Мачва је узвратила после корнера, Симић је био на правом месту, на одбијену је налетео Кочар, који је са дистанце погодио стативу.

У 18. минуту, домаћи су остали са играчем мање, пошто је голман Самуровић лоше проценио лет лопте и потом у жељи да исправи грешку, рукама је ухватио ван казненог простора. Домаћи су били приморани да промене голмана, кога је из досуђеног слободног ударца спасила статива после покушаја Аранђела Стојковића.

Војводина је наставила да доминира са играчем више, на истеку пола часа игре велику прилику имали су прво Човић, а потом одмах и Мркаић, чији је покушај са петерца изблокиран. Минут касније, одбрана Мачве поново је капитулирала пред налетом „старе даме“, Мркаић је изблокиран, Зукић је био непрецизан из првог, али прецизан из другог покушаја за недостижних 0:3.

У самом финишу првог дела игре, домаћи су успели да смање резултат из пенала. Ковачевић је играо руком у шеснаестерцу, а судија показао на белу тачку, сигуран извођач најстроже казне био је капитен Мачве Милош Адамовић.

Војводина  је наставила у истом ритму и у другом полувремену, у 50. минуту Човића су центиметри делили од хет-трика, пошто је са 18 метара шутирао за мало преко гола, да би у 55. голман Перић сјајном интервенцијом зауставио Мркаићев покушај главом. Узвратио је капитен Адамовић снажним ударцем са 25 метара, лопта је прохујала поред стативе.

Ненад Лалатовић је потом направио двоструку измену, Симић и Новевски су ушли уместо Човића и Гемовића. Уследио је нешто мирнији период, све до 70. минута када је Зукић после дуплог паса са Симићем лажњаком избацио чувара, а онда шутирао директно голмана Перића. Што није успео Зукић, јесте Симић у 73. минуту, када је маестрално ухватио једну тешку лопту и спољним делом стопала из прве савладао Перића за огромних 1:4.

Ни ту није  био крај, само два минута касније, Зукић је вратио повратну до Мркаића, који је усамљен са десетак метара  погодио сам десни угао за 1:5. Пет минута пре краја, Мачва је успела да ублажи пораз, Адамовић је центрирао са десне стране, а Ортиз главом савладао Симића за 2:5.

До краја утакмице, млади Кабић, који је у 76. минуту заменио Вукадиновића, извео је леп слободњак у финишу, али је лопта завршила преко гола. Промене резултата више није било, овим тријумфом Војводина је преузела трећу позицију на табели са 70 освојених бодова.