Fudbaleri Vojvodine pobedili su u gostima ekipu Mačve rezultatom 5:2 (3:1) u 36. kolu Super lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Nemanja Čović u šestom i 14. minutu, Dejan Zukić u 33, Veljko Simić u 73. i Momčilo Mrkaić u 75. minutu. Strelci za Mačvu bili su Miloš Adamović u 45. i Ortiz u 85. minutu.

Ekipe su nasutpile u sledećim sastavima:

Mačva: Samurović – Tripković, Subotić, Mihajlović (od 18. Perić), Panić, M. Mijailović, Ćirković, Kočar, Adamović, O. Mijailović, Sladojević.

Vojvodina: Simić – Stojković, Kovačević, Maksimović, Đorđević – Topić (od 76. Miletić), Zukić, Vukadinović (od 76. Kabić), Gemović (od 60. Novevski), Čović (od 60. Simić) – Mrkaić.

Vojvodina je krenula silovito od samog početka, pošto je već u trećem minutu Čović glavom pogodio prečku, da bi već u sledećem novu šansu imao Vukadinović.

Odličnu igru Vojvodina je krunisala u šestom minutu, posle centaršuta sa desne strane, Čović je sa desetak metara zategao loptu pod prečku za 0:1. Samo osam minuta kasnije, Čović je ponovo na pravom mestu, ovaj put posle centaršuta Mrkaića sa desnog boka, glavom rutinski pogađa za 0:2.

Mačva je uzvratila posle kornera, Simić je bio na pravom mestu, na odbijenu je naleteo Kočar, koji je sa distance pogodio stativu.

U 18. minutu, domaći su ostali sa igračem manje, pošto je golman Samurović loše procenio let lopte i potom u želji da ispravi grešku, rukama je uhvatio van kaznenog prostora. Domaći su bili primorani da promene golmana, koga je iz dosuđenog slobodnog udarca spasila stativa posle pokušaja Aranđela Stojkovića.

Vojvodina je nastavila da dominira sa igračem više, na isteku pola časa igre veliku priliku imali su prvo Čović, a potom odmah i Mrkaić, čiji je pokušaj sa peterca izblokiran. Minut kasnije, odbrana Mačve ponovo je kapitulirala pred naletom „stare dame“, Mrkaić je izblokiran, Zukić je bio neprecizan iz prvog, ali precizan iz drugog pokušaja za nedostižnih 0:3.

U samom finišu prvog dela igre, domaći su uspeli da smanje rezultat iz penala. Kovačević je igrao rukom u šesnaestercu, a sudija pokazao na belu tačku, siguran izvođač najstrože kazne bio je kapiten Mačve Miloš Adamović.

Vojvodina  je nastavila u istom ritmu i u drugom poluvremenu, u 50. minutu Čovića su centimetri delili od het-trika, pošto je sa 18 metara šutirao za malo preko gola, da bi u 55. golman Perić sjajnom intervencijom zaustavio Mrkaićev pokušaj glavom. Uzvratio je kapiten Adamović snažnim udarcem sa 25 metara, lopta je prohujala pored stative.

Nenad Lalatović je potom napravio dvostruku izmenu, Simić i Novevski su ušli umesto Čovića i Gemovića. Usledio je nešto mirniji period, sve do 70. minuta kada je Zukić posle duplog pasa sa Simićem lažnjakom izbacio čuvara, a onda šutirao direktno golmana Perića. Što nije uspeo Zukić, jeste Simić u 73. minutu, kada je maestralno uhvatio jednu tešku loptu i spoljnim delom stopala iz prve savladao Perića za ogromnih 1:4.

Ni tu nije  bio kraj, samo dva minuta kasnije, Zukić je vratio povratnu do Mrkaića, koji je usamljen sa desetak metara  pogodio sam desni ugao za 1:5. Pet minuta pre kraja, Mačva je uspela da ublaži poraz, Adamović je centrirao sa desne strane, a Ortiz glavom savladao Simića za 2:5.

Do kraja utakmice, mladi Kabić, koji je u 76. minutu zamenio Vukadinovića, izveo je lep slobodnjak u finišu, ali je lopta završila preko gola. Promene rezultata više nije bilo, ovim trijumfom Vojvodina je preuzela treću poziciju na tabeli sa 70 osvojenih bodova.