Fudbaleri Vojvodine poraženi su od ekipe Proletera rezultatom 0:1 (0:0), u prijateljskom meču odigranom u Veterniku.

Pred oko 200 gledalaca u FC „Vujadin Boškov“, strelac jedinog gola na meču bio je Lukašević u 76. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Simić (od 61. Toroman) – Lazarević (od 77. Đurković), Đurić, Ivan, Vučić (od 53. Kljajić, od 80. Kokir) – Filipović (od 65. Martinkevič), Topić – Gemović (od 77. Novevski), Nešković, Kokir (od 77. Kokanović) – Zukić.

Proleter: Elesin (od 46. Knežević) – Ivančević, Jablan, Lukašević, Golubović – Pantić, Jedigarijan (od 46. Radinović), Lukić, Novaković – Mitrović, Ratković.

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj borbi između dva tima, pri čemu se igra odvijala uglavnom na sredini terena. Nijedan od timova nije uspevao da stvori pravu šansu pred protivničkim golom, a Vojvodina, iako je imala blagu terensku inicijativu, pripretila je samo udarcima Gemovića i Filipovića iz daljine, kada je u oba navrata lopta otišla daleko van okvira gola.

Tek u 44. minutu, na levoj strani terena Vučić se izborio za jednu loptu, odigrao dupli pas sa Kokirom i potom proigrao Zukića, koji je šutirao sa desetak metara iskosa, ali je Elesin relativno lako odbranio taj udarac.

U sličnom stilu nastavilo se i u drugom poluvremenu, a u 70. minutu, glavni sudija Matić je zbog prigovora zatražio od šefa stručnog štaba Vojvodine Nenada Lalatovića da napusti klupu svog tima, nakon njegovog protesta zbog toga što nije bio dosuđen prekršaj nad Martinkevičem u situaciji kada je fudbaler Voše bio u izglednoj prilici da postigne pogodak.

Samo šest minuta kasnije, Proleter je došao u vođstvo. Posle kornera koji je izveo Novaković, do lopte je došao Lukašević i preciznim udarcem sa oko 11-12 metara uspeo da savlada golmana Toromana.

Do kraja meča, Voša je najbliža izjednačenju bila nakon slobodnog udarca koji je izveo Zukić, kada je lopta prošla svega nekoliko centimetara pored stative. Rezultat je ostao nepromenjen, pa je tako pobeda pripala gostima.