Фудбалери Војводине ремизирали су у гостима са екипом Радника резултатом 2:2 (2:1) у 27. колу Супер лиге Србије.

Радник је стекао два поготка предности голом Даноског у 30. и аутоголом Бјековића у 43. минуту. Војводина је до ремија дошла евроголом Николе Дринчића у 45. и аутоголом Богдановског у 74. минуту.

Екипе су играле су следећим саставима:

Радник: Костић, Бибер, Богдановски, Даноски (од 65. Спасић), Ђорђевић, Јокић (од 46. Стојановић), Лукић (од 57. Миловановић), Макарић, Радмановић, Стефановић, Суботић.

Војводина: Вуклиш – Бјековић, Бралић, Деветак, Ђорђевић (од 56. Максимовић) – Дринчић, Стојковић – Зукић (од 46. Бојић), Симић, Гемовић (од 46. Човић/од 83. Новевски) – Мркаић.

Након почетног испитивања снага, Војводина је имала благу иницијативу и прву шансу на утакмици. У 20. минуту после брзог напада, Гемовић је себи изградио позицију, могао је и да проигра Симића, али је одлучио да шутира и послао је лопту далеко изнад пречке.

Радник није био опасан по гол Вуклиша, али је грешкама одбране „старе даме“ до полувремена стекао два гола предности.

На истеку пола часа игре, после уигране акције из аута, Макарић је упутио оштар центаршут кроз петерац, Даноски је побегао штоперима Војводине, уклизао испред Вуклиша и погодио за 1:0.

Војводина је брзо узвратила, четири минута касније, Зукић је био у центру пажње, најпре је добро прошао и центрирао за Мркаића, у наставку исте акције центрирао му је Гемовић, али је главом шутирао поред гола.

У финишу првог полувремена Радник је дуплирао предност, центаршут са десне стране, неспретном интервенцијом Бјековић је послао лопту у мрежу Горана Вуклиша.

Ипак, у последњим тренуцима првог полувремена, капитен Воше Никола Дринчић постигао је спектакуларан погодак за 2:1. Наместио је лопту на 30 метара и страшним ударцем из слободњака послао лопту под пречку за велику радост своје екипе.

Ненад Лалатовић је одмах на полувремену одлучио да направи двоструку измену и крене у тоталну офанзиву, ушли су Човић и Бојић, а изашли Зукић и Гемовић. Измене су умало одмах уродиле плодом, пошто је већ у 48. минуту Бојић центрирао, а Човић главом шутирао за мало поред стативе.

„Стара дама“ је у потпуности доминирала и кружила око гола Радника, док су се домаћи повукли и чекали шансу из контри. Из једне такве ситуације Макарић је себи изградио лепу позицију, искоса са леве стране шутирао је тик поред стативе.

Лалатовић је одлучио да додатно унесе свежину и крене у напад, пошто је увео и Новицу Максимовића уместо Стефана Ђорђевића. Војводина је наставила да доминира и да игра на половини домаћина, који се повукао у свој шеснаестерац и затворио све прилазе голу. Изабраници Ненада Лалатовића покушавали су центаршутевима са оба бока, и тако је протекао период све до 74. минута када је Воша заслужено изједначила.

Бјековић је одлично центрирао са десног бока, Човић је снажно покупио одбитак са неких осам метара, голман Костић је некако одбранио, али се лопта потом одбила од рамена Богдановског иза његових леђа – 2:2.

„Стара дама“ није желела да се задовољи ремијем, наставила је  да напада, у 80. минуту Дринчићу је мало фалило да постигне још један спектакуларан погодак из слободњака, овај пут је статива сачувала гол домаћих. И три минута касније Дринчић је маестрано упослио Деветка, али је бек Војводине из непосредне близине шутирао директно у голмана Костића.

До краја је Дринчић имао још један покушај са дистанце, Ненад Лалатовић је морао да изведе Човића, и уведе Новевског, али промене резултата није било.

Војводина је остала трећа на табели са 54 бода, док је Радник шести са 12 мање. У наредном колу, Војводина дочекује Инђију, након чега следи двонедељна пауза.