Fudbaleri Vojvodine remizirali su u gostima sa ekipom Radnika rezultatom 2:2 (2:1) u 27. kolu Super lige Srbije.

Radnik je stekao dva pogotka prednosti golom Danoskog u 30. i autogolom Bjekovića u 43. minutu. Vojvodina je do remija došla evrogolom Nikole Drinčića u 45. i autogolom Bogdanovskog u 74. minutu.

Ekipe su igrale su sledećim sastavima:

Radnik: Kostić, Biber, Bogdanovski, Danoski (od 65. Spasić), Đorđević, Jokić (od 46. Stojanović), Lukić (od 57. Milovanović), Makarić, Radmanović, Stefanović, Subotić.

Vojvodina: Vukliš – Bjeković, Bralić, Devetak, Đorđević (od 56. Maksimović) – Drinčić, Stojković – Zukić (od 46. Bojić), Simić, Gemović (od 46. Čović/od 83. Novevski) – Mrkaić.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Vojvodina je imala blagu inicijativu i prvu šansu na utakmici. U 20. minutu posle brzog napada, Gemović je sebi izgradio poziciju, mogao je i da proigra Simića, ali je odlučio da šutira i poslao je loptu daleko iznad prečke.

Radnik nije bio opasan po gol Vukliša, ali je greškama odbrane „stare dame“ do poluvremena stekao dva gola prednosti.

Na isteku pola časa igre, posle uigrane akcije iz auta, Makarić je uputio oštar centaršut kroz peterac, Danoski je pobegao štoperima Vojvodine, uklizao ispred Vukliša i pogodio za 1:0.

Vojvodina je brzo uzvratila, četiri minuta kasnije, Zukić je bio u centru pažnje, najpre je dobro prošao i centrirao za Mrkaića, u nastavku iste akcije centrirao mu je Gemović, ali je glavom šutirao pored gola.

U finišu prvog poluvremena Radnik je duplirao prednost, centaršut sa desne strane, nespretnom intervencijom Bjeković je poslao loptu u mrežu Gorana Vukliša.

Ipak, u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kapiten Voše Nikola Drinčić postigao je spektakularan pogodak za 2:1. Namestio je loptu na 30 metara i strašnim udarcem iz slobodnjaka poslao loptu pod prečku za veliku radost svoje ekipe.

Nenad Lalatović je odmah na poluvremenu odlučio da napravi dvostruku izmenu i krene u totalnu ofanzivu, ušli su Čović i Bojić, a izašli Zukić i Gemović. Izmene su umalo odmah urodile plodom, pošto je već u 48. minutu Bojić centrirao, a Čović glavom šutirao za malo pored stative.

„Stara dama“ je u potpunosti dominirala i kružila oko gola Radnika, dok su se domaći povukli i čekali šansu iz kontri. Iz jedne takve situacije Makarić je sebi izgradio lepu poziciju, iskosa sa leve strane šutirao je tik pored stative.

Lalatović je odlučio da dodatno unese svežinu i krene u napad, pošto je uveo i Novicu Maksimovića umesto Stefana Đorđevića. Vojvodina je nastavila da dominira i da igra na polovini domaćina, koji se povukao u svoj šesnaesterac i zatvorio sve prilaze golu. Izabranici Nenada Lalatovića pokušavali su centaršutevima sa oba boka, i tako je protekao period sve do 74. minuta kada je Voša zasluženo izjednačila.

Bjeković je odlično centrirao sa desnog boka, Čović je snažno pokupio odbitak sa nekih osam metara, golman Kostić je nekako odbranio, ali se lopta potom odbila od ramena Bogdanovskog iza njegovih leđa – 2:2.

„Stara dama“ nije želela da se zadovolji remijem, nastavila je  da napada, u 80. minutu Drinčiću je malo falilo da postigne još jedan spektakularan pogodak iz slobodnjaka, ovaj put je stativa sačuvala gol domaćih. I tri minuta kasnije Drinčić je maestrano uposlio Devetka, ali je bek Vojvodine iz neposredne blizine šutirao direktno u golmana Kostića.

Do kraja je Drinčić imao još jedan pokušaj sa distance, Nenad Lalatović je morao da izvede Čovića, i uvede Novevskog, ali promene rezultata nije bilo.

Vojvodina je ostala treća na tabeli sa 54 boda, dok je Radnik šesti sa 12 manje. U narednom kolu, Vojvodina dočekuje Inđiju, nakon čega sledi dvonedeljna pauza.