Фудбалери Војводине ремизирали су са екипом Железничара резултатом 2:2 у 14. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Милосављевић у 12, Вукановић у 14. минуту.

Војводина: Царевић, Лазаревић (од 69. Бјековић), Јеличић, Црномарковић, Ђорђевић (од 80. Пуртић), Милосављевић, Зукић, Радуловић, Николић (од 69. Кајевић (од 89. Вукић)), Малбашић, Вукановић (од 73. Ивановић).

Железничар: Живковић, Конатар, Станковић, Ђорђевић, Кнежевић, Хајдин, Шушњар, Балаж, Лакићевић, Пантелић, Павлов (од 66. Романић).

Воша је одлично отворила меча и повела из прве праве прилике. У 12. минуту, Малбашић је прошао по левом боку, послао је идеалан центаршут на другу стативу где је на правом месту био Милосављевић и главом погодио за 1:0.

Само два минута касније домаћи су стигли до другог гола. Алекса Вукановић је прихватио лопту од Николића и искоса са десне стране, са десетак метара послао неодбрањив ударац у даљи угао за 2:0.

Већ у 15. минуту лако је могло да буде 3:0, Вукановић је проиграо Зукића који је лажњаком преварио чувара и имао лепу позицију, али је голман Живковић сачувао своју мрежу. У наредном нападу Воша је поново стигла у опасну зону, Вукановић је ухватио волеј са неких 18 метара и погодио спољни део мреже.

Железничар је најбољу шансу од почетка имао у 26. минуту, након центаршута са леве стране Павлов је ухватио лопту из прве и послао је преко пречке.

Воша је нову шансу имала у 28. минуту, Радуловић се наместио и са 20 метара гађао, лопта је на путу ка голу закачила одбрамбеног играча Железничара, али је голман Живковић рефлексно успео да интервенише. До одласка на одмор Воша је имала још једну шансу, Радуловић је побегао одбрани и искоса са леве стране шутирао преко гола.

Железничар је нешто боље отворио друго полувреме и гости су имали неколико опасних напада, али без опасних удараца ка голу Царевића. Воша је у 53. минуту имала велику шансу, Милосављевић је шутирао са 30 метара, голман Живковић је одбранио, на одбијену је налетео Зукић и са пет метара шутирао преко гола. Три минута касније Николић је гађао са 15 метара, лопта је завршила замало поред стативе, па је Воша пропустила још једну у низу прилика.

Казна за бројне промашаје уследила је 63. минуту, након корнера са десне стране, Станковић је главом вратио лопту на прву стативу, а тамо је сачекао Шушњар за 2:1.

Гости су заиграли боље, а у 73. минуту Ђорђевић је шутирао са дистанце, Царевић је био на правом месту. Два минута касније Железничар је погодио, али је гол поништен због офсајд позиције.

Али, у наредном нападу, Војводина није успела да се одбрани, после центаршута са леве стране, Лакићевић је ухватио волеј и погодио даљи угао за 2:2.

У 79. минуту Воша је имала две велике шансе у једном нападу, прво је Малбашићев снажан волеј зауставио Живковић, на одбијену је налетео Ивановић, али је погодио стативу из непосредне близине.

Воша је до краја нападала, али није успела да савлада Живковића и велики број промашаја на крају је кажњен, као у прошлом колу против Чукаричког када је такође било – 2:2.

У наредном колу у недељу 12. новембра од 19.30, Војводина гостује екипи ТСЦ-а.