Фудбалери Војводине поражени су од екипе Спартака резултатом 2:3 (0:2) у 2о. колу Супер лиге Србије.

Спартак је на полувремену имао вођство резултатом 2:0 головима Бијеловића и Николића, али су  Човић у 60. и Симић у 69. минуту изједначили на 2:2. У надокнади времена Спартак је дошао до победе аутоголом Максимовића.

Уочи почетка утакмице, легендарни играч Војводине Радивој Мика Радосав уручио је Дејану Зукићу дрес са бројем 100, симболично за јубиларну стоту утакмицу у дресу „старе даме“. Зукић је на тај начин данас ушао у историју Војводине као најмлађи играч који са 20 година и седам месеци стигао до стоте утакмице у дресу „старе даме“.

Војводина: Вуклиш – Јеличић (од 46. Нешковић), Ковачевић, Деветак (од 46. Ђорђевић) – Топић (од 80. Милетић), Максимовић – Бастајић (од 59. Мркаић), Зукић, В. Симић – Човић.

Спартак: Дибљанић – Абрахам, Богићевић, Иванчевић, Шимура – Шћепановић, Видаковић, – Бијеловић, Михајловић, Срећковић – Николић.

Гости су кренули офанзивно на отварању меча, Видаковић у петом минуту шутирао преко гола са дистанце, да би у седмом Срећковић искоса са леве стране погодио спољни део мреже,

Први озбиљан покушај Војводина је имала у 13. минуту када је Топић са 25 метара снажно шутирао у леви угао, али је интервенисао голман Дибљанић. Спартак је имао велику шансу у 15. минуту Николић је остао сам на петерцу, али је лоше захватио лопту главом.

У 19. минуту Воша је имала добру контру, Симић је повукао са своје половине, проиграо Зукића који је центрирао до Бастајића, али је његов покушај изблокиран.

Спартак је нешто конкретнију игру крунисао у 24. минуту, Бијеловић је искористио лошу реакцију одбране Војводине, обишао Вуклиша и лако погодио мрежу за 0:1. Само 10 минута касније, Спартак је постигао и други погодак, Николић је на половини терена пресекао Топићев пас, увидео да је Вуклиш ван шеснаестерца и са 50 метара лобовао голмана Војводине за 0:2.

Славољуб Ђорђевић је на полувремену одмах направио две промене, Нешковић и Ђорђевић заменили су Деветка и Јеличића, убрзо је ушао и Мркаић уместо Бастајића, што је значило и офанзивнију Војводину. Домаћи су пребацили тежиште игре на половину ривала, али су тако оставили више простора за контре. Из једне такве ситуације, у 52. минуту, Михајловић је шутирао са 15 метара, али је сјајно интервенисао Вуклиш.

На истеку сата игре, Војводина је успела да смањи заостатак, након уигране акције из прекида, Симић је шутирао, Дубљанић на кратко одбранио, а Човић му се прикрао иза леђа и погодио за 1:2.

Тај погодак дао је домаћина ветар у леђа, Воша је додала гас и у 69. минуту дошла је до изједначења. Центаршут са десне стране, Мркаић је лепо одложио до Симића који са 18 метара погађа леви угао за 2:2.

Спартак је у 78. минуту имао добру контру, Савковић се изненада нашао у шанси, побегао је Стевановићу, али је шутирао директно у Вуклиша. Воша је у 89. минуту узвратила, Максимовић је центрирао са десног бока, а Човић главом гађао поред стативе.

У последњим тренуцима утакмице, Спартак је дошао до трећег гола и победе, Бијеловић је шутирао искоса са десне стране, а Максимовић неспретном интервенцијом постигао аутогол за 2:3.