Fudbaleri Vojvodine poraženi su od ekipe Spartaka rezultatom 2:3 (0:2) u 2o. kolu Super lige Srbije.

Spartak je na poluvremenu imao vođstvo rezultatom 2:0 golovima Bijelovića i Nikolića, ali su  Čović u 60. i Simić u 69. minutu izjednačili na 2:2. U nadoknadi vremena Spartak je došao do pobede autogolom Maksimovića.

Uoči početka utakmice, legendarni igrač Vojvodine Radivoj Mika Radosav uručio je Dejanu Zukiću dres sa brojem 100, simbolično za jubilarnu stotu utakmicu u dresu „stare dame“. Zukić je na taj način danas ušao u istoriju Vojvodine kao najmlađi igrač koji sa 20 godina i sedam meseci stigao do stote utakmice u dresu „stare dame“.

Vojvodina: Vukliš – Jeličić (od 46. Nešković), Kovačević, Devetak (od 46. Đorđević) – Topić (od 80. Miletić), Maksimović – Bastajić (od 59. Mrkaić), Zukić, V. Simić – Čović.

Spartak: Dibljanić – Abraham, Bogićević, Ivančević, Šimura – Šćepanović, Vidaković, – Bijelović, Mihajlović, Srećković – Nikolić.

Gosti su krenuli ofanzivno na otvaranju meča, Vidaković u petom minutu šutirao preko gola sa distance, da bi u sedmom Srećković iskosa sa leve strane pogodio spoljni deo mreže,

Prvi ozbiljan pokušaj Vojvodina je imala u 13. minutu kada je Topić sa 25 metara snažno šutirao u levi ugao, ali je intervenisao golman Dibljanić. Spartak je imao veliku šansu u 15. minutu Nikolić je ostao sam na petercu, ali je loše zahvatio loptu glavom.

U 19. minutu Voša je imala dobru kontru, Simić je povukao sa svoje polovine, proigrao Zukića koji je centrirao do Bastajića, ali je njegov pokušaj izblokiran.

Spartak je nešto konkretniju igru krunisao u 24. minutu, Bijelović je iskoristio lošu reakciju odbrane Vojvodine, obišao Vukliša i lako pogodio mrežu za 0:1. Samo 10 minuta kasnije, Spartak je postigao i drugi pogodak, Nikolić je na polovini terena presekao Topićev pas, uvideo da je Vukliš van šesnaesterca i sa 50 metara lobovao golmana Vojvodine za 0:2.

Slavoljub Đorđević je na poluvremenu odmah napravio dve promene, Nešković i Đorđević zamenili su Devetka i Jeličića, ubrzo je ušao i Mrkaić umesto Bastajića, što je značilo i ofanzivniju Vojvodinu. Domaći su prebacili težište igre na polovinu rivala, ali su tako ostavili više prostora za kontre. Iz jedne takve situacije, u 52. minutu, Mihajlović je šutirao sa 15 metara, ali je sjajno intervenisao Vukliš.

Na isteku sata igre, Vojvodina je uspela da smanji zaostatak, nakon uigrane akcije iz prekida, Simić je šutirao, Dubljanić na kratko odbranio, a Čović mu se prikrao iza leđa i pogodio za 1:2.

Taj pogodak dao je domaćina vetar u leđa, Voša je dodala gas i u 69. minutu došla je do izjednačenja. Centaršut sa desne strane, Mrkaić je lepo odložio do Simića koji sa 18 metara pogađa levi ugao za 2:2.

Spartak je u 78. minutu imao dobru kontru, Savković se iznenada našao u šansi, pobegao je Stevanoviću, ali je šutirao direktno u Vukliša. Voša je u 89. minutu uzvratila, Maksimović je centrirao sa desnog boka, a Čović glavom gađao pored stative.

U poslednjim trenucima utakmice, Spartak je došao do trećeg gola i pobede, Bijelović je šutirao iskosa sa desne strane, a Maksimović nespretnom intervencijom postigao autogol za 2:3.