Фудбалери Војводине доживели су нови пораз, на гостовању од екипе Радничког 1923 резултатом 3:2 у 29. колу Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Матић у 76. и Зукић из пенала у 90. минуту.

Тренер Војводине Драган Радојичић одлучио је да промени систем своје екипе, пошто је данас на терен извео састав у формацији 3-4-3.

Раднички 1923: Лукић, Дамјанац, Јовановић, Пецељ, Милисављевић, Ковачевић, Пишчевић, Андрић, Видовић, Мирић, Томић.

Војводина: Роцков – Копитовић (од 46. Вукчевић), Стевановић, Деветак (од 68. Новевски) – Лазаревић, Максимовић (од 68. Милетић), Топић (од 46. Зукић), Ђорђевић – Симић, Бастајић (од 68. Нешковић), Матић.

Воша је имала прву велику прилику у петом минуту, Лазаревић је ушао у шеснаестерац са десног бока, нанизао је неколико играча, али је потом са пет метара погодио пречку. Казна је стигла већ у следећем минуту, после корнера Томића, Мирић је гађао, Лазаревић одбио на гол линији, али је Мировић налетео на лопту и савладао Роцкова за 1:0.

Воша је и поред примљеног гола наставила да игра своју игру и да ствара шансе, а следећу је имала у 18. минуту. Матић је украо лопту Ковачевићу и изашао сам на голмана Лукића који га је спречио да погоди за 1:1. Одмах након корнера у наредном нападу, Бастајић је проиграо Стевановића, чији је ударац главом на гол линији зауставио Лукић.

Раднички је из своје друге шансе успео да дуплира предност, након једне дуге лопте, Мирић је одиграо дупли пас са Мировићем и потом лако савладао Роцкова за 2:0.

Радојичић је на полувремену направио двоструку промену, ушли су Зукић и Вукчевић уместо Топића и Копитовића, што је значило и офанзивнију игру. Након два неуспела покушаја Симића и Матића на дистанце, Раднички је дошао до трећег гола из пенала.

Стевановић је нагазио Јовановића, а из ВАР собе је стигла сигнализација да главни судија сам процени ситуацију и главни арбитар је показао на белу тачку. Роцков је најпре зауставио ударац Немање Томића, али је из ВАР собе стигла нова сигнализација, да су играчи раније ушли у казнени простор, па је пенал поновљен. Из другог покушаја Томић је савладао Роцкова за 3:0.

Тренер Воше направио је додатне три промене средином другог дела игре, ушли су и Новевски, Вукчевић и Нешковић. У 76. минуту Воша ј смањила на 3:1, Новевски  је центрирао са десног бока, Вукчевић гађао главом, а на одбијену лопту после интервенције Лукића налетео  је Матић и погодио мрежу.

У надокнади времена, Нешковић је оборен у шеснаестерцу, а судија је показао на белу тачку. Одговорност је преузео Зукић који је поставио коначних 3:2.

До краја утакмице, није било промене резултата, Војводина је уписала шести везани пораз у Супер лиги Србије и сада је седма на табели са 36 бодова.