Fudbaleri Vojvodine doživeli su novi poraz, na gostovanju od ekipe Radničkog 1923 rezultatom 3:2 u 29. kolu Super lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Matić u 76. i Zukić iz penala u 90. minutu.

Trener Vojvodine Dragan Radojičić odlučio je da promeni sistem svoje ekipe, pošto je danas na teren izveo sastav u formaciji 3-4-3.

Radnički 1923: Lukić, Damjanac, Jovanović, Pecelj, Milisavljević, Kovačević, Piščević, Andrić, Vidović, Mirić, Tomić.

Vojvodina: Rockov – Kopitović (od 46. Vukčević), Stevanović, Devetak (od 68. Novevski) – Lazarević, Maksimović (od 68. Miletić), Topić (od 46. Zukić), Đorđević – Simić, Bastajić (od 68. Nešković), Matić.

Voša je imala prvu veliku priliku u petom minutu, Lazarević je ušao u šesnaesterac sa desnog boka, nanizao je nekoliko igrača, ali je potom sa pet metara pogodio prečku. Kazna je stigla već u sledećem minutu, posle kornera Tomića, Mirić je gađao, Lazarević odbio na gol liniji, ali je Mirović naleteo na loptu i savladao Rockova za 1:0.

Voša je i pored primljenog gola nastavila da igra svoju igru i da stvara šanse, a sledeću je imala u 18. minutu. Matić je ukrao loptu Kovačeviću i izašao sam na golmana Lukića koji ga je sprečio da pogodi za 1:1. Odmah nakon kornera u narednom napadu, Bastajić je proigrao Stevanovića, čiji je udarac glavom na gol liniji zaustavio Lukić.

Radnički je iz svoje druge šanse uspeo da duplira prednost, nakon jedne duge lopte, Mirić je odigrao dupli pas sa Mirovićem i potom lako savladao Rockova za 2:0.

Radojičić je na poluvremenu napravio dvostruku promenu, ušli su Zukić i Vukčević umesto Topića i Kopitovića, što je značilo i ofanzivniju igru. Nakon dva neuspela pokušaja Simića i Matića na distance, Radnički je došao do trećeg gola iz penala.

Stevanović je nagazio Jovanovića, a iz VAR sobe je stigla signalizacija da glavni sudija sam proceni situaciju i glavni arbitar je pokazao na belu tačku. Rockov je najpre zaustavio udarac Nemanje Tomića, ali je iz VAR sobe stigla nova signalizacija, da su igrači ranije ušli u kazneni prostor, pa je penal ponovljen. Iz drugog pokušaja Tomić je savladao Rockova za 3:0.

Trener Voše napravio je dodatne tri promene sredinom drugog dela igre, ušli su i Novevski, Vukčević i Nešković. U 76. minutu Voša j smanjila na 3:1, Novevski  je centrirao sa desnog boka, Vukčević gađao glavom, a na odbijenu loptu posle intervencije Lukića naleteo  je Matić i pogodio mrežu.

U nadoknadi vremena, Nešković je oboren u šesnaestercu, a sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Zukić koji je postavio konačnih 3:2.

Do kraja utakmice, nije bilo promene rezultata, Vojvodina je upisala šesti vezani poraz u Super ligi Srbije i sada je sedma na tabeli sa 36 bodova.