Фудбалери Војводине победили су на свом „Карађорђу“ екипу Радничког 1923 резултатом 3:1 (0:1) у 14. колу Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Вукадиновић, Симић и Човић, док је једини погодак за госте постигао Трифуновић.

Пред почетак утакмице, одржан је минут ћутања као знак одавања почасти према недавно преминулим бившем фудбалеру Војводине Зорану Дакићу и некадашњем голману Радничког из Ниша Драгану Пантелићу.

Војводина: Н. Симић – Бјековић, Јеличић, Стевановић, Деветак – Топић, Максимовић (од 90. Милетић) – Вукадиновић (од 71. Бастајић), Човић, В. Симић (од 90. Новевски) – Мркаић (од 62. Зукић).

Раднички: Лукић, Драгутиновић (од 60. Варјачић), Бурмаз (од 75. Максимовић), Видовић, Благојевић, Вићентијевић (од 88. Ристовић), Филиповић, Срнић, Трифуновић, Милановић, Томић (од 75. Илић).

Војводина је први пут припретила већ у трећем минуту, Мркаић је након додавања Вељка Симића гађао први угао, али је његов ударац зауставио голман Лукић. Раднички је узвратио из слободног ударца, Немања Томић је шутирао са тридесетак метара, али директно у голмана Симића.

Војводина је имала још две добре прилике, а најбољу је пропустио Јеличић који се изненада нашао пред голом, са петерца је промашио гол.

Доминацију Војводине гости су пресекли изненадним голом, у 35. минуту Томић је проиграо Трифуновића који је послао лопту под пречку за 0:1.

Домаћи фудбалери су заиграли много боље у другом полувремену, а већ у 48. минуту Вукадиновић је успео да постигне погодак за 1:1 ефектним ударцем са 18 метара.

Тај погодак подигао је самопоуздање играчима Славољуба Ђорђевића, који су убрзо успели и потпуно да преокрену резултат. У 55. минуту Човић је спустио лопту до Мркаића, који је гађао главом, на одбијену је налетео Симић и са петерца погодио за 2:1.

Наставила је Војводина да ствара шансе, Топић је опробао шут са дистанце, статива је сачувала гол гостију.

Након низа напада Војводине, Раднички је узвратио у 64. минуту када је Томић одлично гађао из слободног  ударца, лопта је прошла тик  поред стативе.

Нова казна уследила је три минута касније, Симић је побегао одбрани Радничког, претрчао је голмана Лукића, који га је оборио и направио пенал, а прецизан за 11 метара био је Немања Човић.

Капитен Војводине имао је још две солидне шансе, Топић се још једном опробао са дистанце, али промене резултата није било.

Након овог тријумфа, Војводина је пета на табели са 20 освојених бодова.