Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom „Karađorđu“ ekipu Radničkog 1923 rezultatom 3:1 (0:1) u 14. kolu Super lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Vukadinović, Simić i Čović, dok je jedini pogodak za goste postigao Trifunović.

Pred početak utakmice, održan je minut ćutanja kao znak odavanja počasti prema nedavno preminulim bivšem fudbaleru Vojvodine Zoranu Dakiću i nekadašnjem golmanu Radničkog iz Niša Draganu Panteliću.

Vojvodina: N. Simić – Bjeković, Jeličić, Stevanović, Devetak – Topić, Maksimović (od 90. Miletić) – Vukadinović (od 71. Bastajić), Čović, V. Simić (od 90. Novevski) – Mrkaić (od 62. Zukić).

Radnički: Lukić, Dragutinović (od 60. Varjačić), Burmaz (od 75. Maksimović), Vidović, Blagojević, Vićentijević (od 88. Ristović), Filipović, Srnić, Trifunović, Milanović, Tomić (od 75. Ilić).

Vojvodina je prvi put pripretila već u trećem minutu, Mrkaić je nakon dodavanja Veljka Simića gađao prvi ugao, ali je njegov udarac zaustavio golman Lukić. Radnički je uzvratio iz slobodnog udarca, Nemanja Tomić je šutirao sa tridesetak metara, ali direktno u golmana Simića.

Vojvodina je imala još dve dobre prilike, a najbolju je propustio Jeličić koji se iznenada našao pred golom, sa peterca je promašio gol.

Dominaciju Vojvodine gosti su presekli iznenadnim golom, u 35. minutu Tomić je proigrao Trifunovića koji je poslao loptu pod prečku za 0:1.

Domaći fudbaleri su zaigrali mnogo bolje u drugom poluvremenu, a već u 48. minutu Vukadinović je uspeo da postigne pogodak za 1:1 efektnim udarcem sa 18 metara.

Taj pogodak podigao je samopouzdanje igračima Slavoljuba Đorđevića, koji su ubrzo uspeli i potpuno da preokrenu rezultat. U 55. minutu Čović je spustio loptu do Mrkaića, koji je gađao glavom, na odbijenu je naleteo Simić i sa peterca pogodio za 2:1.

Nastavila je Vojvodina da stvara šanse, Topić je oprobao šut sa distance, stativa je sačuvala gol gostiju.

Nakon niza napada Vojvodine, Radnički je uzvratio u 64. minutu kada je Tomić odlično gađao iz slobodnog  udarca, lopta je prošla tik  pored stative.

Nova kazna usledila je tri minuta kasnije, Simić je pobegao odbrani Radničkog, pretrčao je golmana Lukića, koji ga je oborio i napravio penal, a precizan za 11 metara bio je Nemanja Čović.

Kapiten Vojvodine imao je još dve solidne šanse, Topić se još jednom oprobao sa distance, ali promene rezultata nije bilo.

Nakon ovog trijumfa, Vojvodina je peta na tabeli sa 20 osvojenih bodova.