Фудбалери Војводине победили су екипу Горице резултатом 2:0 (0:0) у четвртој припремној утакмици у Словенији.

Стрелци за Војводину били су Вељко Симић у 57. и Небојша Бастајић у 77. минуту.

Горица: Банић – Дока, Марјановић, Јовичић, Кеита – Жуниор, Бабец – Шролер, Митровић, Ловрић – Бродић.

Војводина: Вуклиш – Бјековић (од 59. Цуцин), Ковачевић (од 59. Јеличић), Стојсављевић, Деветак – Буснић (од 70. Максимовић), Милетић – Зукић (од 88. Богдановић), Човић (од 70. Бастајић), Симић (од 59. Новевски) – Мркаић (од 51. Кабић).

Воша је била бољи ривал и осетило се у игри да је тренер Славољуб Ђорђевић послагао коцкице током претходне три провере у Словенији.

Његов тим је играо тактички веома организовано и дисциплиновано, те је ривал био потпуно безопасан по гол Вуклиша у првом полувремену.

Воша је имала најбољу шансу у 15. минуту, Бјековић је центрирао са десног бока, Симић је гађао главом са неких седам метара, али је шутирао право у голмана Банића.

Горица је имала свега два покушаја са дистанце, и то преко Ловрића, али су његови ударци били прилично непрецизни. Најближи голу био је Шролер, у финишу првог полувремена, када је његов ударац са десетак метара изблокирао Стојсављевић.

Војводина је наставила да стрпљиво гради своје шансе и у другом полувремену, а у 57. минуту Деветак је постигао погодак, али је он оправдано поништен због офсајд позиције. Ипак, два минута касније, све је било чисто, након лепе акције по десној страни, Зукић је избацио Бјековића на боку, овај из прве пронашао Симића који је у ситуацији један на један погодио за вођство „старе даме“ – 1:0.

Одмах после поготка, Славољуб Ђорђевић је направио троструку измену ушли су Јеличић, Цуцин и Новевски, уместо  Ковачевића, Бјековића и Симића, а нешто раније Кабић је заменио Мркаића, да би у 70. тренер „старе даме“ убацио и Максимовића и Бастајића уместо  Буснића и Човића.

Након вођства, Војводина је играла још организованије у одбрани, Горица је била и даље далеко од гола и опасне зоне по гол Горана Вуклиша, који је имао још једну интервенцију у 75. минуту када је зауставио Ловрића.

Два минута касније, Војводина је заслужено дуплирала вођство, након центаршута Цуцина са десног бока, дебитант Бастајић је био на правом месту и главом погодио за 2:0.

Могао је у финишу меча Кабић да постигне свој нови погодак на припремама, али га је зауставила одбрана Горице.

Воша је до краја успела да сачува предност и победом се опрости са припрема у Словенији.