Fudbaleri Vojvodine izgubili su u gostiama od Partizana rezultatom 3:1 u 17. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Jedini strelac za Vojvodinu bio je Uroš Nikolić u 67. minutu.

Partizan: Jovanović – Stojković (od 76. Filipović), Ilić, Marković, Antić – Kanute (od 60. Menig), Belić – Kalulu (od 90. Trifunović), Natho (od 76. Baždar), Zahid – Saldanja.

Vojvodina: Carević – Lazarević, Rosić, Crnomarković, Giorbelidze – Milosavljević, Zukić – Vukanović, Nikolić, Malbašić (od 46. Kembel) – Ivanović (od 56. Radulović).

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika, Partizan je bio nešto konkretniji, ali je Lazar Carević dobro reagovao i uspeo je da sačuva svoju mrežu.

U osmom minutu Natho je poslao par u prostor, ali je Carević bio brži od Kalulua. Minut kasnije, nakon kornera Rosić je gađao glavom, na mestu je bio Jovanović.

U 22. minutu Partizan je izveo dobru kontru, Zahid je proigrao Antića, ovaj sa levog boka poslao oštar pas kroz peterac, ali je Kalulu zakasnio za korak da sprovede loptu u mrežu.

Partizan je do odlaska na odmor imao još nekoliko solidnih pokušaja, Saničanin sa distance, potom Zahid i Kalulu ali je Carević ostao nesavladan, upisao je još tri dobre intervencije.

Ranko Popović je odmah na poluvremenu napravio prvu promenu, Kembel je zamenio Malbašića i u 49. minutu je već pripretio, iskosa sa leve strane, sa ivice šesnaesterca, gađao je preko gola.

U narednom napadu ponovo je Vojvodina pripretila, ovaj put je Zukić oprobao udarac, takođe je šutirao preko gola sa nekih 15 metara.

U 53. minutu, Partizan je poveo, Nathov udarac je izblokiran, a na odbijenu je naleteo Kanute koji je sa ivice šesnaesterca savladao Carevića za 1:0.

Voša je odmah uzvratila, u naredna dva minuta nova dva pokušaja imao je Kembel, jedan je završio u rukama Jovanovića, drugi preko prečke. Nakon toga, Popović je napravio novu promenu, Radulović je ušao umesto Ivanovića.

U 65. minutu Partizan je propustio veliku šansu da dođe do drugog gola, Saldanja je ukrao loptu na 30 metara i izašao na Carevića, golman Vojvodine je opet odlično intervenisao.

Dva minuta kasnije, Voša je uspela da izjednači, Zukić je centrirao sa leve strane, a Nikolić odlično uleteo u prazan prostor i glavom poslao loptu pod prečku za 1:1!

Voša je iskoristila povoljan trenutak posle izjednačenja, i u 72. minutu Nikolić je odložio loptu do Vukanovića, koji je spoljnim delom stopala gađao preko gola.

U 81. minutu Partizan je imao dobru priliku, posle prekida i centaršuta Saničanin je gađao glavom u prvi ugao, Carević je odbio loptu u korner. Ubrzo je i Filipović testirao Carevića, ali je i njegov udarac sa nekih 18 metara zaustavio Carević.

Ali, u 88. minutu, Partizan je uspeo ponovo da dođe do gola. Dugo je trajao napad crno-belih, Baždarov udarac kratko je odbio Carević, Saničanin je pokušao glavom, odbrana Voša je intervenisala, ali je na odbijenu naleteo Zahid i pogodio za 2:1.

Do kraja je Voša imala još jedan pokušaj, Radulović je proigrao Nikolića koji je sa 17 metara šutirao preko prečke.

U nadoknadi vremena, Partizan je postigao i treći gol, Giorbelidze je oborio Saldanju, a sudija pokazao na belu tačku. Saldanja je preuzeo odgovornost i postavio konačnih 3:1.