Фудбалери Војводине изгубили су у гостима од екипе Вождовца резултатом 2:1 у 32. колу Супер лиге Србије.

Војводина је повела голом Симића из пенала у 30. минуту, изједначио је Ивезић у 32, а преокренуо Мијаиловић у 58. минуту.

Вождовац: Крунић, Миловић, Лацикас, Мијаиловић, Пантовић, Ајдиновић, Милојевић, Пуртић, Ћирковић, Ивезић, Хајдин

Војводина: Роцков – Лазаревић, Јеличић, Стевановић (од 83. Мркаић), Ђорђевић – Максимовић (од 67. Зукић), Буснић (од 83. Кабић) – Вукадиновић, Симић, Нешковић (од 67. Новевски) – Вукчевић (од 67. Матић).

Вождовац је први припретио преко Милојевића, који је са ивице шеснаестерца шутирао директно у Роцкова. Потом је још бољи покушај имао Ћирковић, са неких 22 метра шутирао је преко пречке.

Воша је први пут припретила после прекида, Стевановић је остао на другој стативи, шутирао је у први угао, али је на месту био Крунић.

На истеку пола часа игре, Воша је повела, Симић је преварио свог чувара Мијаиловића, који га је оборио, а судија показао на белу тачку. Одговорност је преузео управо Симић који је гађао по средини гола за 0:1.

Вождовац је успео да изједначи после само два минута, након прекида и лошије реакције одбране Војводине, лопта је пала право на ногу Ивезићу који је лако савладао Роцкова за 1:1.

До одласка на одмор Вождовац је имао одличну шансу, Ајдиновић је избегао офсајд замку, примио лопту испред Роцкова, али је голман Воше маестрално интервенисао и сачувао своју мрежу, па је на полувремену остало 1:1.

Домаћи су имали и прве две шансе на старту другог  полувремена, али је ударце Ћирковића и Лацикаса лако зауставио Роцков. Ипак, голман Воше ништа није могао у 58. минуту када је Нешковић олако пустио Мијаиловића да прими једну одбијену лопту и пошаље је са 15 метара у даљи угао за преокрет Вождовца.

Воша је убрзо узвратила, у 65. минуту Вукадиновића су милиметри делили од еврогола. Офанзивац Воше је са 35  метара снажно шутирао левом ногом у горњи леви угао, али је статива сачувала голмана Крунића. Два минута касније Нешковић је имао још једну шансу, ушао је у опасну зону искоса са леве стране  и погодио спољни део мреже.

Након тога, Драган Радојичић је направио троструку измену, изашли су Вукчевић, Нешковић и Максимовић, ушли су Матић, Зукић и Новевски.

Гости су од тог тренутка пребацили тежиште на половину ривала и кренули у офанзиву, али се Вождовац добро поставио и није дозволио веће шансе пред својим голом. Због тога је Радојичић направио још две офанзивне промене, у 83. минуту ушли су и Кабић и Мркаић уместо Стевановића и Буснића.

Ипак, Воша није успела до краја да озбиљније угрози гол домаће екипе, па је Вождовац освојио важне бодове у даљој борби за пласман у Европу. Војводина је сада седма на табели са 42 бода, али по 44 имају Вождовац, ТСЦ и Раднички, тако да се трка наставља до самог краја.