Fudbaleri Vojvodine izgubili su u gostima od ekipe Voždovca rezultatom 2:1 u 32. kolu Super lige Srbije.

Vojvodina je povela golom Simića iz penala u 30. minutu, izjednačio je Ivezić u 32, a preokrenuo Mijailović u 58. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Voždovac: Krunić, Milović, Lacikas, Mijailović, Pantović, Ajdinović, Milojević, Purtić, Ćirković, Ivezić, Hajdin

Vojvodina: Rockov – Lazarević, Jeličić, Stevanović (od 83. Mrkaić), Đorđević – Maksimović (od 67. Zukić), Busnić (od 83. Kabić) – Vukadinović, Simić, Nešković (od 67. Novevski) – Vukčević (od 67. Matić).

Voždovac je prvi pripretio preko Milojevića, koji je sa ivice šesnaesterca šutirao direktno u Rockova. Potom je još bolji pokušaj imao Ćirković, sa nekih 22 metra šutirao je preko prečke.

Voša je prvi put pripretila posle prekida, Stevanović je ostao na drugoj stativi, šutirao je u prvi ugao, ali je na mestu bio Krunić.

Na isteku pola časa igre, Voša je povela, Simić je prevario svog čuvara Mijailovića, koji ga je oborio, a sudija pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo upravo Simić koji je gađao po sredini gola za 0:1.

Voždovac je uspeo da izjednači posle samo dva minuta, nakon prekida i lošije reakcije odbrane Vojvodine, lopta je pala pravo na nogu Iveziću koji je lako savladao Rockova za 1:1.

Do odlaska na odmor Voždovac je imao odličnu šansu, Ajdinović je izbegao ofsajd zamku, primio loptu ispred Rockova, ali je golman Voše maestralno intervenisao i sačuvao svoju mrežu, pa je na poluvremenu ostalo 1:1.

Domaći su imali i prve dve šanse na startu drugog  poluvremena, ali je udarce Ćirkovića i Lacikasa lako zaustavio Rockov. Ipak, golman Voše ništa nije mogao u 58. minutu kada je Nešković olako pustio Mijailovića da primi jednu odbijenu loptu i pošalje je sa 15 metara u dalji ugao za preokret Voždovca.

Voša je ubrzo uzvratila, u 65. minutu Vukadinovića su milimetri delili od evrogola. Ofanzivac Voše je sa 35  metara snažno šutirao levom nogom u gornji levi ugao, ali je stativa sačuvala golmana Krunića. Dva minuta kasnije Nešković je imao još jednu šansu, ušao je u opasnu zonu iskosa sa leve strane  i pogodio spoljni deo mreže.

Nakon toga, Dragan Radojičić je napravio trostruku izmenu, izašli su Vukčević, Nešković i Maksimović, ušli su Matić, Zukić i Novevski.

Gosti su od tog trenutka prebacili težište na polovinu rivala i krenuli u ofanzivu, ali se Voždovac dobro postavio i nije dozvolio veće šanse pred svojim golom. Zbog toga je Radojičić napravio još dve ofanzivne promene, u 83. minutu ušli su i Kabić i Mrkaić umesto Stevanovića i Busnića.

Ipak, Voša nije uspela do kraja da ozbiljnije ugrozi gol domaće ekipe, pa je Voždovac osvojio važne bodove u daljoj borbi za plasman u Evropu. Vojvodina je sada sedma na tabeli sa 42 boda, ali po 44 imaju Voždovac, TSC i Radnički, tako da se trka nastavlja do samog kraja.