Фудбалери Војводине ремизирали су у гостима са екипом Чукаричког резултатом 2:2 у 13. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Зукић у 13. и Вукановић у 16. минуту.

Екипе су наступиле у следећим саставима:

Чукарички: Филиповић, Роган, Тошић, Доцић, Аџић (од 77. Адетунђи), Суботић, Серафимовић (од 45. Ковачевић), Миладиновић, Јанковић (од 33. Ивановић), Ковач, Цветковић.

Војводина: Царевић, Бјековић, Росић, Црномарковић, Ђорђевић (од 46. Букинац), Матеус Индио, Зукић, Радуловић (од 46. Николић), Малбашић, Кембел (од 67. Јовановић), Вукановић (од 67. Вукић).

Иако је Чукарички боље отворио меч и имао две солидне шансе преко Јанковића, Воша је повела после првог озбиљнијег напада. Најпре је Царевић је деветом минуту зауставио Јанковића у ситуацији један на један, а у 12. је Воша узвратила преко Радуловића чији је ударац зауставио голман. Након корнера који је извео Радуловић, Зукић је на петерцу био највиши у скоку и главом од стативе савладао голмана.

Само четири минута касније Воша је дуплирала предност голом Алексе Вукановића. После центаршута са леве стране, Кембел је прихватио лопту, повукао је улево и спољним делом стопала испред гола пронашао Вукановића који је мајсторски сместио у мрежу за 0:2!

Чукарички је узвратио и до полувремена је успео да смањи предност „старе даме“. У 33. минуту Доцић је извео прекид са десне стране, а Ковач надскочио чуваре и главом савладао Царевића за 1:2.

У 39. минуту дошло је до прекида утакмице након што су се у скоку главама сударили Серафимовић и Кембел у којој је горе прошао дефанзивац Чукаричког, који је одвежен колима хитне помоћи, док се Вошин офанзивац вратио на терен са „чалмом“ око главе.

До одласка на одмор Чукарички је имао још једну велику шансу, после центаршута са десног крила, Цветковић је гађао са петерца, али је лопта прошла замало поред стативе.

Ранко Поповић је одмах на полувремену направио две промене пошто су Букинац и Николић заменили Ђорђевића и Радуловића. Воша је прва припретила у наставку, у 52. минуту са дистанце је поред гола шутирао Зукић.

Након тога, Чукарички је преузео иницијативу и имао две солидне прилике, али је Царевић сачувао своју мрежу, а најопаснији је био покушај Рогана. Воша је до друге шансе дошла у 58. минуту када је Вукановић био у солидној позицији, али је искоса са леве стране погодио спољни део мреже.

У 61. минуту Бјековић је пропустио најбољу прилику на мечу, Зукић је одлично пронашао десног бека Воше, који је из непосредне близине шутирао у голмана Филиповића.

Уследио је период боље игре Војводине која је држала ривала далеко од гола и стварала шансе из контри, а у 79. минуту Зукић је опробао ударац, али је шутирао преко гола.

Али, у 85. минуту Чукарички је успео да изједначи резултат, Росић је покушао да прекине напад домаћих са десне стране, али је избио до Синга који је са 12 метара савладао Царевића за коначних 2:2.

У наредном колу Воша дочекује Железничар у недељу у 15.00.