Fudbaleri Vojvodine remizirali su u gostima sa ekipom Čukaričkog rezultatom 2:2 u 13. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Zukić u 13. i Vukanović u 16. minutu.

Čukarički: Filipović, Rogan, Tošić, Docić, Adžić (od 77. Adetunđi), Subotić, Serafimović (od 45. Kovačević), Miladinović, Janković (od 33. Ivanović), Kovač, Cvetković.

Vojvodina: Carević, Bjeković, Rosić, Crnomarković, Đorđević (od 46. Bukinac), Mateus Indio, Zukić, Radulović (od 46. Nikolić), Malbašić, Kembel (od 67. Jovanović), Vukanović (od 67. Vukić).

Iako je Čukarički bolje otvorio meč i imao dve solidne šanse preko Jankovića, Voša je povela posle prvog ozbiljnijeg napada. Najpre je Carević je devetom minutu zaustavio Jankovića u situaciji jedan na jedan, a u 12. je Voša uzvratila preko Radulovića čiji je udarac zaustavio golman. Nakon kornera koji je izveo Radulović, Zukić je na petercu bio najviši u skoku i glavom od stative savladao golmana.

Samo četiri minuta kasnije Voša je duplirala prednost golom Alekse Vukanovića. Posle centaršuta sa leve strane, Kembel je prihvatio loptu, povukao je ulevo i spoljnim delom stopala ispred gola pronašao Vukanovića koji je majstorski smestio u mrežu za 0:2!

Čukarički je uzvratio i do poluvremena je uspeo da smanji prednost „stare dame“. U 33. minutu Docić je izveo prekid sa desne strane, a Kovač nadskočio čuvare i glavom savladao Carevića za 1:2.

U 39. minutu došlo je do prekida utakmice nakon što su se u skoku glavama sudarili Serafimović i Kembel u kojoj je gore prošao defanzivac Čukaričkog, koji je odvežen kolima hitne pomoći, dok se Vošin ofanzivac vratio na teren sa „čalmom“ oko glave.

Do odlaska na odmor Čukarički je imao još jednu veliku šansu, posle centaršuta sa desnog krila, Cvetković je gađao sa peterca, ali je lopta prošla zamalo pored stative.

Ranko Popović je odmah na poluvremenu napravio dve promene pošto su Bukinac i Nikolić zamenili Đorđevića i Radulovića. Voša je prva pripretila u nastavku, u 52. minutu sa distance je pored gola šutirao Zukić.

Nakon toga, Čukarički je preuzeo inicijativu i imao dve solidne prilike, ali je Carević sačuvao svoju mrežu, a najopasniji je bio pokušaj Rogana. Voša je do druge šanse došla u 58. minutu kada je Vukanović bio u solidnoj poziciji, ali je iskosa sa leve strane pogodio spoljni deo mreže.

U 61. minutu Bjeković je propustio najbolju priliku na meču, Zukić je odlično pronašao desnog beka Voše, koji je iz neposredne blizine šutirao u golmana Filipovića.

Usledio je period bolje igre Vojvodine koja je držala rivala daleko od gola i stvarala šanse iz kontri, a u 79. minutu Zukić je oprobao udarac, ali je šutirao preko gola.

Ali, u 85. minutu Čukarički je uspeo da izjednači rezultat, Rosić je pokušao da prekine napad domaćih sa desne strane, ali je izbio do Singa koji je sa 12 metara savladao Carevića za konačnih 2:2.

U narednom kolu Voša dočekuje Železničar u nedelju u 15.00.