Фудбалери Војводине изгубили су у гостима од Колубаре резултатом 1:0 у 25. колу Супер лиге Србије.

Колубара: Станивуковић, Јанковић, Радовановић, Кочовић, Ђокић, Марјановић, Бојић, Ђурић, Ђурановић, Филиповић, Бакић.

Војводина: Роцков – Лазаревић, Јеличић, Стевановић, Деветак – Топић (од 58. Матић), Буснић (од 77. Максимовић) – Вукадиновић (од 77. Нешковић), Човић, Симић – Вукчевић (од 77. Бастајић).

Колубара је повела у раној фази меча, већ у осмом минуту, Кочовић је извео корнер са десне стране, а Бакић био највиши у скоку и са петерца савладао Роцкова за 1:0.

Након водећег гола, домаћи су држали екипу Војводине далеко од гола и онемогућили гостима да озбиљније угрозе Станивуковића. Следећи ударац ка голу имала је Колубара, на истеку пола часа игре Кочовић је из слободњака послао лопту преко гола.

Воша је најбољу шансу од почетка имала у 35. минуту, Вукчевић је центрирао са левог бока, Човић је побегао чуварима, шутирао из прве, али је погодио стативу.

Колубара је до одласка на одмор припретила још једном, после центаршута са левог бока, Бојић је шутирао са неколико метара преко гола.

Војводина је у последњим тренуцима првог полувремена имала најбољу шансу да изједначи, пошто је Јанковић играо руком у шеснаестерцу, а судија показао на белу тачку. Одговорност је преузео Миљан Вукадиновић, гађао је своју леву страну, али је голман Станивуковић прочитао његову намеру и одбранио.

Тек што је почело друго полувреме, одмах прво узбуђење пред голом Колубаре, Човић је пао у шеснаестерцу, а главни судија је проценио да је симулирао и показао му други жути и аутоматски црвени картон. Иако је капитен Воше инсистирао да судија погледа ВАР, главном арбитру је потврђена његова одлука и Човић је ипак искључен.

Воша је са играчем мање морала више да ризикује да би покушала да стигне заостатак, па је убрзо Славољуб Ђорђевић увео Матића уместо Топића. Тежиште игре гостујући тим пребацио је на половину Колубаре, а први ударац ка голу имао је Деветак из слободњака са 20 метара, лопта је завршила преко гола.

Уследио је период без правих шанси, са доста прекида и ситних фаулова, што је више одговарало домаћој екипи која је бранила резултат. Тренер Воше увео је у финишу и Нешковића, Бастајића и Максимовића како би освежио свој тим. У 84. минуту управо је Бастајић имао прилику, његов ударац изблокирао је дефанзивац Колубаре. Три минута касније Лазаревић је шутирао са дистанце, лопта је прошла преко гола.

У надокнади времена Симић је имао последњу шансу након Бастајићевог центрашута, али је на месту био голман Станивуковић.

Воша је тако везала други везани пораз са играчем мање и остала четврта на табели са 36 бодова.