Kadeti Vojvodine pobedili su ekipu Napretka rezultatom 3:0 (2:0), u petom kolu Kadetske lige Srbije.

Pred oko 100 gledalaca u FC „Vujadin Boškov“, strelci za Vošu bili su Kovačev u 24. i 68. i Milošević u 28. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Jakovljević, Hramiš, Bukinac (od 83. Pivaš), Romić, Pavić, Velikić, Kovačev (od 74. Vukadinović), Kostadinović (od 69. Stajki), Milošević (od 69. Vještica), Janjić (od 74. Butraković), Aleksić.

Napredak: Marković, Pejčić, Gospodinović (od 69. Trajković), Cvetković, Dobrosavljević (od 69. Krstić), Petrović, Ivezić, Tomić (od 46. Jovanović), Nastić (od 69. Karić), Stamenković, Gajić (od 69. Petrović).

Prva prilika na utakmici je viđena u 10. minutu, a imali su je kadeti Vojvodine. Janjić je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla preko gola gostiju. Samo šest minuta kasnije, crveno-beli su imali novu dobru priliku i to nakon što je Kovačev odlično prošao po desnoj strani i odigrao pas do Aleksića, čiji je udarac sa petnaestak metara iskosa odbranio golman Marković.

Međutim, u 24. minutu, Vojvodina je ipak došla u vođstvo. Aleksić je iskoristio nesporazum između golmana i jednog od odbrambenih igrača Napretka, te uspeo da dođe do lopte između njih dvojice, a potom i odigra pas do Kovačeva, koji ju je lako poslao u nebranjenu mrežu.

Samo četiri minuta kasnije, već je bilo 2:0 za crveno-bele. Milošević je prihvatio loptu u šesnaestercu Napretka, a potom oštrim i preciznim udarcem iskosa poslao loptu u dalji donji ugao gola gostiju.

Voša je i istom ritmu nastavila i u drugom poluvremenu, pa je tako u 68. minutu dodatno povisila svoju prednost. Milošević je petom odigrao pas na levu stranu ka Kostadinoviću, koji je poslao loptu u peterac gostiju, a tamo je do nje došao Kovačev i još jednom je prosledio u mrežu ekipe iz Kruševca.

U 78. minutu, Vojvodina je izvela još jedan dobar napad, pošto je Vještica prošao po levoj strani i centrirao, a Velikić uputio udarac iz prve sa oko šest-sedam metara, ali je šutirao pravo u golmana Markovića.

Uprkos ubedljivom vođstvo, kadeti Vojvodine su i dalje napadali gol rivala i pokušavali da uvećaju svoju prednost, te su od početka do kraja meča bili bolji i dominantniji tim na terenu. Međutim, promene rezultata više nije bilo, pa su crveno-beli rezultatom 3:0 zabeležili petu uzastopnu pobedu ove sezone, u kojoj posle pet kola imaju maksimalnih 15 bodova.