Фудбалери Војводине победили су на свом стадиону екипу Новог Пазара резултатом 2:1 (1:0) у шестом колу Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Миљан Вукадиновић у 10. и Момчило Мркаић у 78. минуту, док је једини погодак за Нови Пазар постигао Аганспахић у 49.

Војводина: Н. Симић – Бјековић (од 55. Буснић), Коваћевић (од 55. Јеличић), Стевановић, Деветак – Максимовић, Топић – Вукадиновић (од 85. Бастајић), Човић, В. Симић (од 85. Новевски) – Кабић (од 55. Мркаић)

Нови Пазар: Остојић, Делимеђац, Којичић, Јоксимовић, Младеновић, Парађина, Аганспахић, Павишић, Лончар, Бацановић, Димић.

Војводина је одлично отворила утакмицу и од првог минута показала да ће нападати и играти на гол више. Већ у 10. минуту, Вукадиновић се нашао на правом месту и донео предност Војводини, претходно је Кабић лепо одложио до Симића, који је шутирао после соло продора, а на одбитак налетео је крилни нападач „старе даме“ и лако погодио за 1:0.

Водећи погодак дао је крила домаћим играчима, који су наставили да притискају и да играју на противничкој половини. Човић је покушао волеј ударцем три минута после гола, потом је и Топић шутирао поред гола.

Средином првог полувремена уследио је кратак прекид, главни судија је чекао сигнализацију из ВАР собе, пошто је Павишић оборио Вукадиновића, али су арбитри проценили да није било материјала за најстрожу казну. Нови Пазар је до краја првог полувремена само једном успео да шутир у оквир Симићевог гола и то преко Аганспахића чији је ударац главом зауставио голман Воше.

После првих 45 минута деловало је да Војводина све држи у својим рукама, али је Нови Пазар одмах на старту другог полувремена успео да изједначи преко Аганспахића, који је искористио лошију реакцију одбране Воше и савладао Николу Симића. Воша је поново преузела иницијативу, следећу прилику имао је Вукадиновић, чији је ударац одбранио голман Остојић.

Славољуб Ђорђевић је у 55. минуту одлучио да направи троструку измену, у игру су ушли Јеличић, Буснић и Мркаић уместо Ковачевића, Бјековића и Кабића. Воша је наставила да доминира, али су се гости одлично бранили, па су праве шансе изостале све до 78. минута када је Мркаић био највиши у скоку и главом погодио за 2:1.

Нови Пазар је у финишу покушао да дође макар до бода, гости су имали један покушај из слободног удараца, али је без проблема одбранио Никола Симић.

Воша је успела да сачува предност и тако упише другу првенствену победу, па после пет одиграних утакмица има осам освојених бодова.